פייסבוק
  • ידיעון
  • ידיעון
  • ידיעון
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות
ידיעון בית לחמי הגטאות - גיליון 18- דצמבר 2015

 

גיליון מס' 18  |  דצמבר 2015  |  כסלו תשע"ו

תערוכה חדשה - הוורד הלבן

בתערוכת "הוורד הלבן" המוצגת במרכז לחינוך הומניסטי שבבית לוחמי הגטאות, מובאים קורות חברי הקבוצה, ומוצגים העלונים אשר הפיצו בניסיונם לעורר את הציבור הגרמני לפעול נגד השלטון הנאצי. התאמתה לבית לוחמי הגטאות, כולל תרגום לעברית, ערבית ואנגלית, מומנה על ידי "קרן הוורד הלבן" ומכון גתה בישראל.

לכתבה המלאה

 מסע לפולין – הזדמנות למפגש בני נוער מישראל ומפולין

במהלך חודש ספטמבר יצאו מדריכים מטעם בית לוחמי הגטאות למסע לפולין עם תלמידים מבית הספר התיכון "לאו בק" בחיפה. במסגרת המסע החלטנו לשלב גם מפגש עם בני נוער פולנים, זאת מתוך תפישה שהמפגש עם בני נוער מקומיים יכול להעשיר את המסע ואת חוויית המפגש עם התרבות הפולנית.

לכתבה המלאהעדכון ממחלקת ההשתלמויות: השתלמויות תשע"ו 2015 – 2016
בשעה טובה נפתחו בנובמבר 2015 השתלמויות "בית לוחמי הגטאות" לשנת תשע"ו.
נפתחו השנה מספר רב של השתלמויות חדשות, עם צפי לכ-500 משתלמים לאורך השנה.
ההשתלמויות מיועדות לקהל הרחב, לכל המתעניין בתחום ולכל קשת אנשי החינוך (הגיל הרך, מורי ביה"ס היסודי, חטיבת הביניים והחטיבה העליונה) ומוכרות לגמול השתלמות.

לכתבה המלאה


תשע עבודות מקוריות של האמנית
מאלווה שאלק מגטו טרזין הושבו לארכיון

בחודש אוקטובר האחרון העבירה עו"ד אלינור קרויטרו, ראש אגף איתור ומידע בחברה להשבת רכוש, תשע עבודות של שאלק לאוסף האמנות בארכיון מוזאון בית לוחמי הגטאות. העבודות הושאלו לפני עשרות שנים ל"מוזאון לאמנות חדישה על שם האמנים שנספו בשואה" באילת, ועתה הושבו לבית לוחמי הגטאות.

לכתבה המלאה

 


חדש ב"יד לילד"

ב"יד לילד" קיימת מסורת ארוכת שנים של שילוב תאטרון בפעילות המלווה את הביקור במוזאון. השנה נוספו לצוות "יד לילד" שני שחקנים. כך מתאפשר שילוב ההצגה בביקורים בכל ימות השבוע.  ההצגות המועלות ב"יד לילד","אברמל'ה הילד משמה" ו"ריקוד השמחה והעצב", מיועדות לקהלים שונים והשיח הנערך בסופן מותאם לקהל היעד.

לכתבה המלאה
פנים חדשות בבית לוחמי הגטאות

אנו שמחים לבשר על הצטרפות שני מנהלים חדשים לצוות "בית לוחמי הגטאות": ד"ר מיכל סדן, המנהלת החדשה של אגף "יד לילד", וירון צור,הרכז הפדגוגי של המרכז החינוכי של המוזאון. אנו מאחלים לשניהם הצלחה בתפקידם החדש.

לכתבה המלאה

 


בקרוב בבית לוחמי הגטאות - אירוע  יום הזיכרון הבינלאומי לשואה- ינואר 2016

אירוע יום הזיכרון הבינלאומי לשואה "הצל הארוך של ההיסטוריה: פליטים והגירה - אז והיום". האירוע יערך ב-26 בינואר 2016 בשעות אחר הצהריים - שימו לב - בערב יום הזיכרון הבינלאומי.

 


                                              

© כל הזכויות שמורות לבית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות | ד''נ גליל מערבי, 2522000 | טלפון: 04-9958080 | פקס: 04-9958062

עוד על בית לוחמי הגטאות: