פייסבוק
  • ידיעון
  • ידיעון
  • ידיעון
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות
ידיעון בית לחמי הגטאות - גיליון 16- ינואר 2015

גיליון מס' 16  |  ינואר 2015  |  שבט תשע"ה 

 

"משואה לתקומה": תכנית ביקור לחיילי צה"ל בבית לוחמי הגטאות ובמרכז המבקרים של רפא"ל ב"מכון דוד"

בשנה החולפת השתתפו למעלה מ-4,000 חיילות וחיילים – בסדיר ובקבע – מיחידות צה"ל השונות בתכנית "משואה לתקומה", אשר קיומה התאפשר הודות לתרומתו הנדיבה של תורם ישראלי, אשר הנושא קרוב ללבו ואנו מודים לו על כך.

לכתבה המלאה


 

פתיחת התערוכה "רפואה קטלנית: בריאת הגזע העליון"

ביום השואה הבינלאומי, 27.1.2015, תיפתח בבית לוחמי הגטאות תערוכה חדשה: "רפואה קטלנית: בריאת הגזע העליון" שאנו מביאים ממוזאון השואה בוושינגטון. 

לתכנית המלאה


 

הרפואה הנאצית: מעידוד ילודה ועד דיכוי ורצח

בארכיון המוצגים של בית לוחמי הגטאות שמורים שני פריטים הקשורים לעידוד הילודה. הראשון הוא עיטור בצורת צלב הנושא את התאריך 16/12/1938, אשר חולק ב"יום האם" ונושא את חתימת ראש האס אס היינריך הימלר. השני הוא "צלב כבוד לאמהות הגרמנית", אשר הוענק משנת 1939 ואילך לאמהות לארבעה ילדים או יותר. 

לכתבה המלאה 


 

ידידי המוזאון

בתחילת חודש נובמבר אירחה אגודת הידידים האמרקאית בחסותה של הנדבנית רעיה שטראוס בן דרור, שני ערבים מיוחדים למען מוזאון בית לוחמי הגטאות, שהתקיימו במלון קימברלי בניו יורק. ערב נוסף נערך בשיתוף עם הפדרציה היהודית של צפון ניו ג'רזי בביתה של אנג'ליקה ברי, חברה קרובה של גב' שטראוס בן דרור.

לכתבה המלאה על פעילות אגודות הידידים


    

מבקרים מרחבי העולם

במהלך החודשים האחרונים קיבלנו במוזאון מבקרים רבים מכל רחבי העולם. בין הפעילויות השונות של המחלקה הבינלאומית: סמינרים בעבור בני נוער ומחנכים מאירופה ודרום אמריקה.

לכתבה המלאה


 

מה חדש ב"יד לילד"

שנת הלימודים התחילה וילדים מכל רחבי הארץ מגיעים ל"יד לילד" ומשתתפים באחת מהתכניות הרבות שאנו מציעים לכיתות ה'-ח'. במקביל צוות המדריכים המיומן של "יד לילד" מארח גם קבוצות מבוגרים מגוונות.

לכתבה המלאה


 

תכנית משותפת חדשה לקבוצות וארגונים:
גיבורות – גבורת נשים בשואה

בית לוחמי הגטאות משתף פעולה עם אטרקציות רבות בגליל המערבי כדי ליצור לקבוצות מבוגרים חוויית ביקור יוצאת דופן באזור. לאחרונה יצאנו בתכנית משותפת בעבור גמלאים, יחד עם בית חייקה גרוסמן בקיבוץ עברון: גיבורות – גבורת נשים בשואה, תכנית שהיא סיור משולב בבית לוחמי הגטאות ובבית חייקה גרוסמן.  

 לכתבה המלאה


© כל הזכויות שמורות לבית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות | ד''נ גליל מערבי, 2522000 | טלפון: 04-9958080 | פקס: 04-9958062

עוד על בית לוחמי הגטאות: