פייסבוק
  • ידיעון
  • ידיעון
  • ידיעון
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות
ידיעון בית לחמי הגטאות - גיליון 13 ינואר 2014

 

גיליון מס' 13 | ינואר 2014 | שבט תשע''ד

חווקה פולמן רבן - ''רוח האדם'' של בית לוחמי הגטאות

חווקה פולמן רבן, שהסתלקה מעמנו השבוע, הייתה דמות מופת שגילמה באישיותה את רוחו של בית לוחמי הגטאות. ברגעים אלה של פרדה ממנה, לפני שדמותה החיה בנו תיהפך לסמל בזיכרון הקולקטיבי –  יש להזכיר את מה שהייתה יותר מכול: חווקה האדם.

לכתבה המלאה >>

 


פעילות בית לוחמי הגטאות לציון יום הזיכרון הבין-לאומי לשואה

  לפרטים נוספים על האירוע>>

הקרנת בכורה של הסרט ''אחרון הלא-צדיקים''
ביום שלישי, 28.1.2014

ביום שלישי, 28.1.2014, לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, יוקרן בהקרנת בכורה סרטו של קלוד לנצמן ''אחרון הלא-צדיקים''. גדול המתעדים של השואה בקולנוע מביא מסמך מצמרר, מקיף, פרטני, נוקב ומעורר מחשבה, שאורכו כשלוש וחצי שעות. זהו סרט שלא נראה כמותו מאז ''שואה'' – סרט על גטו טרזיינשטט (טרזין). גיבור הסרט הוא בנימין מרמולשטיין – אחרון ראשי ''מועצת הזקנים'' של גטו טרזין. 

לפרטים נוספים ולהזמנת כרטיסים>>


מסירת מכתב פרידה ממחנה וסטרבורק לארכיון

בין אבדן לתקווה: מכתב פרידה מבן הדוד

במסגרת הטקס לציון יום הזיכרון הבין-לאומי לשואה, שייוחד השנה ליהדות הולנד, יעביר ''בית יולס'' לארכיון מכתב אחרון שכתב יהודי במחנה וסטרבורק יום לפני שילוחו לאושוויץ. במשך כל חייה החזיקה יאני פול, נמענת המכתב, את המכתב ברשותה. כשעברה לבית יולס, בית האבות של יוצאי הולנד בחיפה, לקחה אותו אתה. יאני נפטרה בשנת 2000. ב-2013 התגלה המכתב בבית יולס. לאחר תרגומו ולאחר עבודת תחקיר זוהה הכותב: יואכים (יוקה) סנדרס, בן דודה של הנמענת מצד אמה.

לכתבה המלאה >>


השקת שני פרויקטים בתערוכת ''יהודי הולנד בימי השואה''

בתערוכת הקבע ''יהודי הולנד בימי השואה'' יושקו שני פרויקטים חדשים: פעילות אינטראקטיבית במכשירי טאבלט, שהתאפשרה הודות לתרומתה של עמותת SCMI (העמותה לכספי ''מרור'' קולקטיביים בישראל), ועמדות צפייה בסרטי עדות של הבמאי ההולנדי וילי לינדוור. את הכספים לפעילות זו תרמו ידידי בית לוחמי הגטאות בהולנד.

לכתבה המלאה>>


© כל הזכויות שמורות לבית לוחמי הגטאות

בית לוחמי הגטאות | ד''נ גליל מערבי, 2522000 | טלפון: 04-9958080 | פקס: 04-9958062

עוד על בית לומי הגטאות: