פייסבוק
  • מבנה המוזיאון
  • פרטיזנים וחלוצים
  • אמפי
  • בית עדות
  • חדר ורשה
  • המוזיאון מראה כללי
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

20 שנה ל"שותפות יחד" של הסוכנות היהודית

השנה מציינים 20 שנה ל"שותפות יחד" (Partenrship2gether) של הסוכנות היהודית. 
"שותפות יחד" היא יזמה ייחודית, המקשרת בין 550 קהילות בכל העולם באמצעות 45 שותפויות בישראל. "שותפות גליל מערבי" - אגד קהילות מרכז ארה"ב-בודפשט, שבית לוחמי הגטאות הוא חלק ממנה, כוללת רשת רחבה ופעילה של אנשים, שמטרתם לעודד שיתוף רעיונות ותכניות ולפתח קשרים כדי לחזק את הזהות היהודית הגלובלית, אך גם את הקשרים האישיים בין אדם לאדם.

בעשרים השנה האחרונות בית לוחמי הגטאות ושותפות גליל מערבי – אגד קהילות מרכז ארה"ב-בודפשט שומרים על קשר מתמשך ופעיל. לאורך השנים ביקרו כאן עשרות משלחות בני נוער, מורים, רופאים, אמנים ואנשי מקצוע אחרים. גם נציגי השותפות מוזמנים להגיע לסיור כשהם מבקרים באזור.

 נציגים של המוזאון כבר ביקרו ברוב קהילות השותפות, ביקורים שמטרתם העיקרית הייתה להכיר לקהילות את הפילוסופיה הייחודית ואת הפדגוגיה האיכותית שלנו. מתוך היכרויות ומפגשים עם נציגי הקהילות פיתחנו יחד פרויקטים חינוכיים, בהם פרויקט "בר המצווה", פרויקט הקריאה הבין-לאומי ופרויקט Tri-Wizard, שהפגיש תלמידים יהודים, ערבים ואמריקאים לדיון רב-תרבותי על מודעות וקבלה. רוב שיתופי הפעולה בין בית לוחמי הגטאות לשותפות היו מהפכניים בכל הקשור להוראת השואה ולזיכרון השואה. 

אחד השיאים בשנים האחרונות היה ביקור משלחת של כל קהילות השותפות בסוכות 2014. בביקור המשלחת אירחנו יותר ממאה חברי קהילות ורקדנים מבלט אוסטין, שהגיעו לראשונה לישראל כחלק מפסטיבל עכו לתאטרון ישראלי אחר, שם העלו את המופע "אור: שואה ואנושיות".

בית לוחמי הגטאות גם אירח את המשלחת שהגיעה במארס 2016 כדי לחגוג עם אלפי חברי השותפויות מכל רחבי ארה"ב. המשלחת סיירה במוזאון ההיסטורי וב"יד לילד" עם שני מדריכים, שהם גם מתנדבים בשותפות כאן, בגליל המערבי.

אנו מצפים לעשרים שנים נוספות של שיתופי פעולה ופרויקטים!

הדפסשלח לחבר
Share |