פייסבוק
  • מבנה המוזיאון
  • פרטיזנים וחלוצים
  • אמפי
  • בית עדות
  • חדר ורשה
  • המוזיאון מראה כללי
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

ידיעון

תערוכת "הוורד הלבן"

בתערוכת "הוורד הלבן" המוצגת במרכז לחינוך הומניסטי שבבית לוחמי הגטאות, מובאים קורות חברי הקבוצה, ומוצגים העלונים אשר הפיצו בניסיונם לעורר את הציבור הגרמני לפעול נגד השלטון הנאצי. התאמתה לבית לוחמי הגטאות, כולל תרגום לעברית, ערבית ואנגלית, מומנה על ידי "קרן הוורד הלבן" ומכון גתה בישראל.

תשע עבודות מקוריות של האמנית מגטו טרזין מאלווה שאלק הושבו לארכיון

בחודש אוקטובר האחרון העבירה עו"ד אלינור קרויטרו, ראש אגף איתור ומידע בחברה להשבת רכוש, תשע עבודות של שאלק לאוסף האמנות בארכיון מוזאון בית לוחמי הגטאות. העבודות הושאלו לפני עשרות שנים ל"מוזאון לאמנות חדישה על שם האמנים שנספו בשואה" באילת, ועתה הושבו לבית לוחמי הגטאות.

פנים חדשות בבית לוחמי הגטאות

אנו שמחים לבשר על הצטרפות שני מנהלים חדשים לצוות בית לוחמי הגטאות: ד"ר מיכל סדן, המנהלת החדשה של אגף "יד לילד", וירון צור, הרכז הפדגוגי של המרכז החינוכי של המוזאון. אנו מאחלים לשניהם הצלחה בתפקידם החדש.

חדש ב"יד לילד"

ב"יד לילד" קיימת מסורת ארוכת שנים של שילוב תאטרון בפעילות המלווה את הביקור במוזאון. השנה נוספו לצוות "יד לילד" שני שחקנים. כך מתאפשר שילוב ההצגה בביקורים בכל ימות השבוע.
ההצגות המועלות ב"יד לילד","אברמל'ה הילד משמה" ו"ריקוד השמחה והעצב", מיועדות לקהלים שונים והשיח הנערך בסופן מותאם לקהל היעד.

מסע פולין – הזדמנות למפגש בין בני נוער מישראל ומפולין

במהלך חודש ספטמבר יצאו מדריכים מטעם בית לוחמי הגטאות למסע לפולין עם תלמידים מבית הספר התיכון "לאו בק" בחיפה. במסגרת המסע החלטנו לשלב גם מפגש עם בני נוער פולני, זאת מתוך תפישה שהמפגש עם בני נוער מקומיים יכול להעשיר את המסע ואת חוויית המפגש עם התרבות הפולנית.

עדכון ממחלקת השתלמויות - השתלמויות תשע"ו (2015 – 2016)

בשעה טובה נפתחו בנובמבר 2015 השתלמויות בית לוחמי הגטאות לשנת תשע"ו.
נפתחו השנה מספר רב של השתלמויות חדשות, עם צפי לכ-500 משתלמים לאורך השנה.
ההשתלמויות מיועדות לקהל הרחב, לכל המתעניין בתחום ולכל קשת אנשי החינוך (הגיל הרך, מורי ביה"ס היסודי, חטיבת הביניים והחטיבה העליונה) ומוכרות לגמול השתלמות.