פייסבוק
  • מידע למבקר
  • מידע למבקר
  • מידע למבקר
  • מידע למבקר

סיורים משותפים

בית לוחמי הגטאות הוא מפעל חיים, שנהגה בפולין עם סיום המלחמה ונבנה על ידי ניצולי שואה בחצר הקיבוץ שהקימו. הם ראו בו חלק ממפעל תקומה אישי, תנועתי ולאומי וחרטו על דגלם את התקווה שבתקומת עם ישראל בארצו ואת ערך האדם, חירותו וכבודו.

ערכים אנושיים וחברתיים אלה מצויים גם בלב הדיאלוג שאנחנו מקיימים אתכם, קהל המבקרים, ועם שכנינו בגליל המערבי. הגליל המערבי הוא חבל ארץ מרתק עשיר בנופים, אתרים היסטוריים ותעשייה משגשגת. לבאים ליום סיור בגליל המערבי אנו מציעים תכניות ייחודיות, הכוללות שיתוף פעולה בין בית לוחמי הגטאות לבין אתרי אטרקציות שונות באזור. שיתופי פעולה אלה מספרים על "שואה ותקומה", אישית ולאומית.

הבית על הגבעה: סיפורו של קיבוץ לוחמי הגטאות – סיפור מייסדיו של הקיבוץ, המסופר מבעד לעיניהם של בני הדור השני שנולדו ובגרו בו.

סיור משולב בבית לוחמי הגטאות ובמרכז המבקרים של תשלובת "שטראוס" באחיהוד: משואה לתקומה – סיור ב"יד לילד" ובתשלובת שטראוס בעקבות סיפורם של ניצולים ומשפחות שבאו חסרי כל מ"שם" והקימו מפעלים תעשייתיים ופרויקטים תרבותיים. מצ"ב ברושור המתאר את התכנית.

לרקוד את החיים: סיור ב"יד לילד" ובבית להקת המחול הקיבוצית בקיבוץ געתון, בעקבות סיפורה של מייסדת הלהקה יהודית ארנון ז"ל, ניצולת אושוויץ. סיפור של העצמה אישית וקהילתית. מצ"ב ברושור המתאר את התכנית.

מסע בזמן, מזיכרון לנוסטלגיה: סיור משולב בבית לוחמי הגטאות ובמוזאון "אוצרות בחומה" בעכו. סיור שעניינו האופן בו אנו זוכרים – "חפצים משמרי זיכרון".

סיור משולב בבית לוחמי הגטאות, במוזאון חומה ומגדל בחניתה ובגן הפסלים של מאירקה דודזון בקיבוץ אילון: מעולם יהודי שחרב לחיים חדשים בארץ ישראל. 

סיור חווייתי-ערכי בגליל המערבי: סיור מודרך בבית לוחמי הגטאות, על מקום השואה בזיכרון הציבורי וסיפורו של "הבית" וקהילת הניצולים שהקימה אותו, סדנה חווייתית והעשרה אותנטית ב"בית האתיופי" בקיבוץ עברון, סיור במרכז הדרכה לעבודות יד בעור בקיבוץ אפק ולקינוח – ביקור במטעים וטעימות ב"עידן הפרי" במושב בצת.  ניתן לבחור במספר מסלולים לבחירה מתוך האתרים המוצעים.

מה"בית" אל הצריף:  סיור לגמלאים המשולב במוזאון בית לוחמי הגטאות ובמוזאון הפתוח בגן התעשיה תפן