פייסבוק
  • תערוכות
  • תערוכות
  • תערוכות
  • תעוכות

תערוכות מתחלפות

אלכסנדר רוזנברגר – "קווי מסע 1945-1944"

באולם "יזכור" מוצגת תערוכה חדשה - "קווי מסע, 1945-1944" - ציורים של אלכסנדר רוזנברגר המתארים את מסע הישרדותו בשואה.

התערוכה "מצילים מהכפר מרקובה"

בחודש מאי נפתחה בבית לוחמי הגטאות התערוכה "מצילים מהכפר מַרקוֹבָה". התערוכה מציגה את קורות משפחת אוּלְמָה - משפחה פולנית שנרצחה בידי הגרמנים בשל סיוע ליהודים. במפגש המרגש שנערך בבית לוחמי הגטאות לכבוד פתיחת התערוכה נשא דברים שגריר פולין בישראל, יאצק חודורוביץ' ואברהם סגל, אחד מאותם יהודים שהסתתרו אצל משפחות פולניות בכפר מרקובה.

תערוכה חדשה: "הוורד הלבן"

תערוכה העוסקת במחתרת "הוורד הלבן" מוצגת במרכז לחינוך הומניסטי שבמוזאון בית לוחמי הגטאות, זאת כחלק משיתוף פעולה בין הקרן "הוורד הלבן" לבין המוזאון לציון 50 שנה ליחסים בין ישראל לגרמניה.

תערוכה חדשה: "להציל את הילדים, 1938 – 1945"

התערוכה "להציל את הילדים, 1938 – 1945", שתוכננה על ידי עמותת אוז"ה (פעילות לעזרת הילדים – OSE – Œuvre de Secours aux Enfants) ומוצגת בשיתוף מוזאון בית לוחמי הגטאות, מתארת את דרכם של עשרה ילדים יהודים שהוסתרו בצרפת וניצלו בימי מלחמת העולם השנייה. תקופה זו, של הכיבוש ושיתוף הפעולה של הממשלה הצרפתית של וישי עם השלטון הנאצי – ידועה לשמצה.

רפואה קטלנית: בריאת הגזע העליון

התערוכה עוסקת באופן בו תכנן המשטר הנאצי לשנות את הרכב האוכלוסייה באירופה ולהכחיד קבוצות אתניות ועמים באמצעות רעיונות הידועים בשם "השבחת הגזע", וכיצד זכתה מדיניות זו של "עליונות גנטית" לתמיכה ולשיתוף פעולה של חוקרים ורופאים בני התקופה.

דוד אולר

דוד אולר היה מאנשי יחידות הזונדרקומנדו באושוויץ-בירקנאו, והועבד בעיקר במבנה קרמטוריום [משרפה] 3. הזונדרקומנדו עסקו בפינוי הגופות לאחר ההגזה ובשריפתן. הם היו מוצאים להורג בעצמם לאחר פרק זמן קצוב עם הגעת משלוחי-אדם חדשים להמתה. הוא מהבודדים מביניהם ששרדו את השואה.