פייסבוק
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מהנעשה באגודות הידידים של בית לוחמי הגטאות

 

מהנעשה באגודות הידידים של בית לוחמי הגטאות:

אגודת הידידים הצרפתית

אנו מודים לאגודת הידידים הצרפתית על תרומתם למוזיאון בסך 10,000 דולר שהוקדשו לתערוכה החדשה  "כאן התחילה ילדותי..."  שתוקם ביד לילד. עיקר המאמצים מופנים כרגע לקראת שני בקורים חשובים מצרפת:

  1. סמינר בן שבוע בישראל של מפקחים ממשרד החינוך הצרפתי. הסמינר מאורגן ע"י אגודת הידידים הצרפתית. עבור רוב 17 משתתפי הסמינר, אשר יגיעו מכל קצווי צרפת,  יהיה זה בקורם הראשון בארץ.  במסגרת הסמינר הם יבקרו בירושלים, תל אביב והגליל. יום וחצי יוקדש לבית לוחמי הגטאות, על פי תוכנית שהכינה שרין דוד, בתאום עם שרלן. האורחים יודרכו ע"י מנהל החינוך – רון כהן, מנהלת יד לילד ענת כרמל ומנהלת המרכז לחינוך הומניסטי רעיה קליסמן עם אנשי הצוות שלהן. אנו מקווים שבעתיד יחזור ויגדל חלקנו בסמינר המשותף לאגודת הידידים הצרפתית ולבית לוחמי הגטאות.
  2. במסגרת "אוניברסיטת חורף" של הממוריאל לשואה בצרפת יגיעו למעלה מ 20 מחנכים מרחבי צרפת ליום וחצי של למידה במוזיאון ובקבוץ. מוביל את הקבוצה פליפ בוקרה ידיד ותיק לבית לוחמי הגטאות. גם קבוצה זו תיפגש עם מנהלי החינוך ואנשי הצוות.

אגודת הידידים האמריקאית

אנו נמצאים בעיצומה של התארגנות מחדש של אגודת הידידים האמריקאית. מישל ספיבק מוושינגטון די סי לקחה על עצמה משימה חשובה זו בליווי צמוד מאתנו בהנהלת המנכ"לית ד"ר ענת ליבנה, הדס הוכמן מנהלת השיווק ורעיה קליסמן מנהלת קשרי חוץ. מישל שקבלה את כל נכסי האגודה הקודמת, עובדת כרגע על העלאת אתר חדש לאוויר ואנו תקווה שההתחדשות תביא עמה שכר לעמלנו במהרה.

 

אגודת הידידים ההולנדית

בשיתוף עם חברי אגודת הידידים ההולנדית אנו בודקים רעיונות שונים לשדרוג תערוכת הולנד במסגרת תקציב שעומד לרשותם בזכות תרומה שקבלו לצורך זה. ד"ר ענת ליבנה המנכ"לית מובילה את התהליך בשיתוף הדוק עם אוולין אקרמן, מנהלת המוזיאון ומרימי שניאור שמובילה את הפרוייקט וחברי צוות נוספים מן המוזיאון.

 

אגודת הידידים הישראלית

אגודת הידידים הישראלית, בראשותו של ד"ר אהוד שפירא, ממשיכה בעבודתה בניסיון להרחיב ולגוון את חוג חבריה. הכנס השנתי של האגודת יתקיים ב-16 בנובמבר בבית לוחמי הגטאות, כשבמוקד תעמוד פתיחת תערוכת התצלומים של האמן אריאל ינאי "יער שחור לבן שני מסעות לטרבלינקה".

 

הדפסשלח לחבר
Share |