בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

"דור שלישי" - סדנת המחול בגעתון ביצירה בעקבות פרויקט משותף עם "יד לילד"

סדנת המחול מטה אשר נוסדה בשנת 1977 ע"י הגב' יהודית ארנון, כלת פרס ישראל בתחום המחול לשנת 1998 ופרס יספ"א היוקרתי לשנת 1997. יהודית הקימה את סדנת המחול כדי שתהווה עתודת רקדנים ללהקת המחול הקיבוצית.

 

במהלך השנה שעברה פנתה ענת כרמל, מנהלת "יד לילד" בבית לוחמי הגטאות, אל עינב לוי, מנהלת סדנת המחול, במטרה ליצור שיתוף פעולה בין תלמידי הסדנה לבין המוזאון.

 

לוי מספרת: "תהליך העבודה הורכב בהבניה מהמיקרו אל המאקרו. תחילה הועלו סיפורים אישיים של התלמידים בקבוצה: נגיעה אישית של כל אחד ואחת לנושא, זיכרון משפחתי, סיפורים מבית סבא סבתא, ימי זיכרון, חרדות הקשורות לנושא ועוד. בשלב הבא נפגשו התלמידים עם יהודית ארנון, שסיפרה את סיפורה ויצרה דיאלוג עמוק ומשמעותי עם התלמידים".

 

כחלק מהתהליך ביקרו תלמידי הסדנה ב"יד לילד" ובמוזאון הראשי בבית לוחמי הגטאות, ואספו חומרים ורשמים. לאחר מכן חזרו לסטודיו והתחילו במלאכת הרכבת היצירה.

 

"תהליך היצירה היה מרתק" מסבירה לוי, "והפתיעה במיוחד תובנת הפער הגדול הקיים בין הדור השני לדור השלישי לשואה, בנגישות לנושא ובחוויה האישית, שהיא שונה לגמרי".

 

התלמידים/רקדנים יצרו עבודה עמוקה ברמות הנושא והתוכן כמו גם באספקט האמנותי, שהוא הרבה מעבר להפקת סטודנטים רגילה. תהליך העבודה דרש מהם לגייס את כוחם היצירתי ולהיחשף בנושא מורכב זה, מה שהוליד אמירה כנה וייחודית השזורה לכל אורך היצירה.

 

היצירה הועלתה לראשונה בסטודיו בגעתון באפריל 2009 וזכתה לביקורות אוהדות. בהמשך הועלתה גם בהופעת סיום השנה של סדנת המחול ולאחר מכן גם בתאטרון עכו ובתאטרון תמונע בת"א.

 

 


 

תמונות נוספות מהמופע

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים