בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

"מחומר אל תוכן"

בשנה"ל תשס"ז (2007) הוזמנו תלמידי כיתה י' של מגמת התיאטרון בבי"ס "מנור" כברי לבוא וליצור במתחמיו המגוונים של יד לילד, יצירות תיאטרון, מיצגים, או מיצבים בהשפעת המפגש עם המקום ועם תכניו.

 

בתחילת התהליך הוזמנו תלמידי המגמה למסע מודרך רב עוצמה במסלול "יד לילד". דרך הסיפורים האותנטיים, שכולם דרך עיניהם של הילדים, הפריטים האותנטיים, המיצבים, מסכי הקולנוע, הקולות והתאורה, עברו התלמידים מסע שהפעיל את כל החושים ופתח את דמיונם לעבודה יצירתית.

 

בליווי מורי המגמה וצוות המוזיאון, בחר כל תלמיד מקום אשר דיבר אליו או הפעיל אותו ושם יצר קטע תיאטרלי אישי. האפשרות להשתלב בתוך המסלול ולהיות, למעשה, חלק ממנו, היוותה גירוי חזק וממריץ ליצירה, כפי שהעידו המשתתפים, שלא נדרשו לבנות תפאורה, אלא למלא את התפאורה הקיימת בתכנים חדשים וייחודיים

 

חלקם של התלמידים בחרו במקום והתחילו לעבד את רעיונותיהם, אחרים התחילו דווקא בנושא וממנו המשיכו לבחירת מקום. רוב התלמידים בחרו לעבוד בתוך המוזיאון, ומקצתם בחרו לעבוד מחוץ למוזיאון ולא להתחבר כלל לנושא השואה. חשוב לציין כי בידי התלמידים היה החופש לבחור באילו תכנים הם רוצים לעסוק.

 

וכך, בסוף שנת הלימודים הראשונה של תלמידי כתה י', נוצר פרויקט אישי מיוחד במינו אשר הביא לידי ביטוי את עולמם היצירתי והחיבור שלו עם מוזיאון "יד לילד" ותכניו.

 

התוצאה היתה מרתקת. ביום ההצגה זכו הצוות החינוכי מבי"ס מנור ואנשי המוזיאון לעבור מסלול חוויתי חדש, שבו נחשפו ל-14 יצירות טעונות ומרגשות של תלמידי המגמה, ששובצו במוזיאון והוסיפו לו ממד חדש.

 

 

    

 

לחצו כאן לתמונות נוספות מהפרויקט

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים