בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

רחוקי משפחה / מאת: אורי אורלב

האם יסכימו קרובי המשפחה החדשים של אורי ויגאל להיות להם לדודים? אורי ויגאל במסע הרפתקני מקיבוץ גניגר לתל אביב, בחיפוש אחר קרוב המשפחה היחיד שנותר להם אחרי המלחמה

 

אחרי ששרדו את השואה, מוצאים אורי ואחיו הצעיר, יגאל, בית חם בקיבוץ גניגר. הם הגיעו לקיבוץ יתומים מאם, וללא אביהם, שעקבותיו אבדו בזמן המלחמה. יום גשום אחד, לאחר כשנה בקיבוץ, הם מקבלים מכתב משמח: מתברר שיש להם קרוב משפחה בתל אביב, שגם הוא ניצל מהתופת. הוא מבקש מהם לכתוב לו כדי שיוכלו לתכנן את פגישתם. אורי ויגאל מתרגשים מאוד ורוצים לזרז את הרגע המיוחל.


אורי הוגה תוכנית מבצעית, ובזכות קשריו החמים של יגאל עם יהושע העגלון ועם הפִּרְדָה המשוגעת שלו, חומקים שני הילדים בחשאי ממיטותיהם, ותופסים טרמפ לילי על משאית החלב של הקיבוץ. בפתח תקוה מסתיים השלב הקל במסעם. עכשיו עליהם לישון תחת כיפת השמים עד שהשחר יאיר, והאוטובוס הראשון יֵצא לתל אביב. אבל הגשם הסוחף שמתחיל לרדת משבש את תכניתם.

 

ההרפתקה הלילית תלך ותסתבך ותסתיים ב... תחנת משטרה! מה "עוללו" השניים? האם יזכו להגיע לביתם של איגְנַץ ואירֶנָה פְרידֶה, הקרובים שנמצאו להם, שאולי אולי, כך מקווים אורי ויגאל, יסכימו להיות להם לדודים?

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים