בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

העדי של עדי / מאת: נאוה מקמל-עתיר

ליום הולדתה השמיני מקבלת עדי מסבתה שרשרת שהייתה במשפחה במשך דורות, ואבדה במלחמת העולם השנייה. כיצד נמצאה השרשרת האבודה, ואיך חזרה לידי סבתא של עדי?

 

שבוע לפני יום הולדתה השמיני קיבלה עדי הזמנה לפגישה חשובה עם סבתה. עדי קשורה מאוד לסבתא שלה, שבצעירותה הייתה פסנתרנית ידועה בארץ הולדתה, פולין. בתחילת הפגישה מתברר לעדי שגם סבתא הוזמנה לפני יום הולדתה השמיני לפגישה עם סבתא שלה, ששמה היה אדלה. באותה פגישה העניקה אדלה לסבתא של עדי שרשרת זהב עם עדיליון קטן בצורת לב. "שמרי עליה, נכדתי", אמרה לה אדלה, "וזכרי: כל זמן שתענדי אותה על לבך אני אהיה אתך ואשמור עלייך, גם כשכבר לא אהיה כאן יותר". וכך היה.


כעבור שנים, בטרם מלאו לה תשע עשרה, בזמן מלחמת העולם השנייה, נאלצה סבתא להיפרד משרשרת העדיליון היקרה ללבה. רגע לפני שהנאצים פרצו לביתם הצליחה להטמין את השרשרת בתוך הפסנתר המשפחתי. באותו יום נורא הופרדה מהוריה, אך שבה לפגוש אותם בסוף המלחמה. מהבית שממנו גורשו לא נשאר דבר. הפסנתר נעלם ובתוכו שרשרת העדיליון. ובכל זאת, עשרות שנים מאוחר יותר, תקבל עדי מסבתא את מתנת יום ההולדת היקרה ביותר שסבתא יכולה להעניק לה, את... שרשרת העדיליון. כיצד נמצאה השרשרת שאבדה במלחמה? קראו ותגלו בספר.

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים