בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

פרויקט חידוש עדויות ושדרוג מסכים

הודות לתרומה של אגודת הידידים "יד לילד"-צרפת, נמשך פרויקט המסכים, הכולל הוספת עדויות המתאימות לתפישה המוזאלית והחינוכית שלנו. התחקיר כולל קריאת ספרי עדות רבים, צפייה בסרטי עדות ופנייה לעדים שסיפורם מתאים לצורכינו והם מוכנים להתראיין. הפרויקט כולל גם שדרוג עמדות הצפייה בעדויות, המאפשר בלחיצת כפתור להתחיל את העדות מתחילתה, לעבור לעדות הבאה או להחליף לשפה האנגלית. 

לפני כחודשיים צולמה עדותה של לילה הונדרט-קרביץ, מקיבוץ לוחמי הגטאות  (אמה של טלי שנר שניהלה את "יד לילד" במשך 11 שנים). לילה הייתה אז ילדה בת 10 והוסתרה אצל משפחה נוצרית בשני בורות מסתור: מתחת לחדר השינה ומתחת לדיר החזירים. עדותה משולבת בתצוגה המרכזית עם פליקס זנדמן.

חוה כהן, הבמאית, נסעה לראיין את יענקל'ה בן סירא בת"א עם צלם ובסיועה של אפרת פלדמן, מדריכה ב"יד לילד" וקרובת משפחה של עדינה ויענקל'ה. בהזדמנות זו אני ממליצה לקרוא את הספר "צעדים בערפל", כדי להכיר את סיפורו המלא והמדהים. עדותו תשולב ברצף העדויות מחודש אפריל.

בימים אלה נמצאת עדותה של ניצולת השואה שושנה שילוני בשלבי עריכה. העדות תשולב בתצוגה המרכזית יחד עם עדותם של פליקס זנדמן ולילה הונדרט-קרביץ, מכיוון שהסתתרה בעליית גג של רפת.

הסיפור של שושנה הופיע לראשונה מטעם הטלוויזיה הקהילתית בראשון לציון בסרט קצר (כעשר דקות) המתאים לילדים, הנקרא "כמעט בגילי".

עוד שדרוג חשוב בעבור המבקרים הבודדים שלנו הוא השלמת ה-Easyguide – הסבר בעברית ובאנגלית לתערוכה "כאן התחילה ילדותי".

בברכת המשך יצירה פורייה, שיתוף פעולה ועשייה מיטבית לכולנו.

 

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים