בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

השקת ההצגה "הבובה של דודה לילי"

עיצוב זיכרון השואה בקרב תלמידים צעירים הוא משימה חינוכית חשובה המציבה בפני אנשי חינוך אתגר מורכב. הצוות החינוכי של "יד לילד – בית לוחמי הגטאות" רואה עצמו שותף פעיל במשימה זו. תערוכות המוזאון, הפעילות החינוכית והפעילות האמנותית במוזאון מותאמות לגיל הצעיר ומזמנות קשר ודיאלוג בין ניצולי השואה, שהיו ילדים בתקופת השואה, לבין הדור הצעיר הנפגש לראשונה עם הנושא.

 

מאז פתיחת "יד לילד" מתקיימות בו הצגות המבוססות על עדויות מבוגרים שהיו ילדים בתקופת השואה. ההצגות ממוקמות בחלל המוזאון ומשתלבות בחללי התערוכות. מטרתן, בין היתר, להקים לתחייה בפני הילדים את המציאות הדוממת שבמוזאון ולהפכה לחיים אמיתיים, שלמים, המלווים בשמחה, עצב, התמודדות ותושייה של מי שמסתתרים מאחורי התערוכות.

 

באגף "יד לילד" מועלית בימים אלה ההצגה "הבובה של דודה לילי", שעובדה לפני 17 שנה על ידי שלומית דגן-דרעי על פי ספורה של אירנה ליבמן, מתוך ספרה "הרכבות של מאירקה". ההצגה חודשה על ידי השחקנית מיכל דדון, שעיבדה את הטקסט וביימה אותה מחדש. 

בהצגה זו מועלים נושאים שילדים יכולים להתחבר אליהם מבחינה רגשית וקוגניטיבית.  ההצגה מתמקדת בבובה, היוצרת מצד אחד קשר בין הילדה, רוני, המייצגת את בני הדור השלישי, לבין לילי, ניצולת שואה, ומאידך גיסא הבובה ממלאת בעבור לילי את החסר בחיים הבוגרים כניצולת שואה.

הסיפור אינו רק סיפור על ילדה בשואה, אלא יש בו ערך חינוכי אוניברסאלי על קבלת האחר והשונה. בגין משמעויות אלה בחרנו לחזור ולהעלות את ההצגה בפני הילדים.

למידע נוסף על תאטרון במוזאון

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים