בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

הצלחה לתוכנית פיילוט של רשת החינוך התורני ביד לילד

14/02/2011

ב-9 בפברואר התקיים ביד לילד פרויקט פיילוט של החינוך התורני, במסגרתו הגיעו למוזיאון שלוש כיתות, ו'-ח', מביה"ס לבנות "נחליאלי" שבמגדל העמק, לקחת חלק בתוכנית שהוכנה עבורן מבעוד מועד.

במהלך הביקור סיירו הבנות בחלל "תערוכת קורצ'אק", שם למדו על ילדי משפחת עמנואל, יונה ואלחנן, וצפו בסרט עם עדויות של ניצולים דתיים בהולנד, שהיו ילדים במלחמה. דמותו של יונה עמנואל הומחזה ע"י השחקנית טל גושן והבנות השתתפו בפעילות על אלחנן, אחיו של יונה.

בהמשך סיירו הבנות בתערוכה הראשית, שבה עבדו על פי דף חקר מיוחד, וב"נר התמיד" צפו בסרט "המזוודה שאי אפשר לקחת". את התערוכה "בעקבות תמונה אחת" הן חקרו בסדנא ושמעו את סיפורם של יונה עמנואל והרב ישראל לאו.

בסוף היום התקיימה פגישת סיכום כנה ומרגשת עם מנהל חטיבת החינוך של בית לוחמי הגטאות רון כהן, בהשתתפות ענת כרמל מנהלת יד לילד וצוות המוזיאון שעבד על התוכנית, וצוות ארגון החינוך התורני "המעיין". הביקור הוכתר כמוצלח מאוד, וצוין שצוות מדריכות יד לילד הצליח תוך תקופה של חודשיים בלבד לעשות עבודה משמעותית ומקצועית בהתאמת התכנים במוזאון ואופן ההדרכה לקהל זה. בסיום סוכם על המשך שיתוף הפעולה בין יד לילד לארגון "מעיין" החינוך התורני. 


מתוך דברי הסיכום שנכתבו:

"התלמידות ספגו מסרים חינוכיים וערכיים חשובים מאוד. התוכנית אכן הותאמה לחלוטין עבור תלמידים שומרי תורה ומצוות, הן בפן ההשקפתי והן בפן המקצועי. ההדרכה בשטח הועברה בהתאמה ללא מכשולים. דף החקר כיוון את התלמידות להדגיש שבחרנו, ולא הוצרכנו למנוע עצירה בפינות הסרטונים. התלמידות השתתפו בדיונים ובסיכום באופן זורם, והביעו את דעתן מתוך עולם הערכים שעליהן הן חונכו, וקיבלו 'פידבק' חיובי מצד המדריכות.

המורות והמלוות הביעו את התפעלותן וןהערכתן על העבודה שנעשתה, אופן ההדרכה במקום, הפעילות החינוכית חויתית, ובמיוחד – על האווירה החיובית ששררה במקום, שאפשרה את העברת המסרים בצורה מקסימלית.

ייעודו של הביקור עבור תלמידים שומרי תורה ומצוות עמד לנגד עינינו לאורך כל שלבי ההכנה וההתאמה. המקצועיות לצד הפתיחות של הצוות במקום, מאפשרים להביא לידי ביטוי את התכנים הערכיים לצד הצגה מוזיאלית, בהתאמה מלאה לתלמיד. כל פסיעה במסלול הביקור בלווי ההדרכה הראויה, מובילה את המבקר הצעיר לתובנות הנדרשות ברמה הראויה להתפעלות.

שיתוף הפעולה והקשר המיוחד שנרקם מול הקשיים שצצו במהלך העבודה המשותפת ודאי מהווים גורמים ראשוניים להצלחת הפרויקט על כל היבטיו."

 

 


פעילות בתערוכה "בעקבות תמונה"


השחקנית טל גושן במונולוג של
יונה עמנואלמכתב תודה שהתקבל מסגנית מנהלת ביה"ס שהשתתף בפרויקט  מכתב תודה שהתקבל מסגנית מנהלת ביה"ס שהשתתף בפרויקט
הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים