בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

תלמידי כיתות ט' מציירים בעקבות ביקור ב"יד לילד"

התלמידים, מבית הספר אורט עלייה שנייה עכו, המשתתפים בפרויקט "דרך המוזיקה והזיכרון", ציירו תמונות הממחישות את סיפורו של גיבור הספר "רוץ ילד רוץ" מאת אורי אורלב, שהיה ילד בתקופת השואה וניצל
14/02/2011

במסגרת לימודי השואה, משתתפים תלמידי בית ספר אורט עלייה שנייה בעכו בשני פרויקטים הקשורים לילדות בתקופת השואה: פרויקט "דרך המוזיקה והזיכרון" המתקיים במוזיאון "יד לילד", אשר במסגרתו מבקרים הילדים, בין היתר,  בתערוכה החדשה "תווי חיים", ומשתתפים בסדנאות הקשורות לנושא המוזיקה בתקופת השואה. פרויקט נוסף שבו משתתפים תלמידי בית הספר הוא פרויקט הקריאה הבינלאומית שבו יוצרים התלמידים קשר עם ילדים אמריקאים, ודנים עמם, דרך אתר מקוון, על נושא השואה. 
לאחר ביקורם במוזיאון "יד לילד", ציירו התלמידים תמונות הממחישה את סיפור של יורם פרידמן, שהיה ילד בתקופת השואה וניצל – גיבור הספר "רוץ ילד רוץ" מאת אורי אורלב.
 
זהו אינו ביקורם הראשון של התלמידים במוזיאון וב"בית לוחמי הגטאות". לאחר חוויית הסיור הראשון, בהדרכת הצוות המנוסה של "יד לילד", כתבה אורלי מנשרוב, מורתם של התלמידים, במשוב:
"ההדרכה הייתה עניינית, קולחת, מרגשת, מעניינת – כל אלו הביאו לגירוי סקרנותם של התלמידים, שהרבו לשאול שאלות ולהתעניין, וקיבלו תשובה לכל שאלה."

התמונות שציירו התלמידים יוצגו בתערוכה במכללת גורדון לחינוך בשבוע שלפני יום השואה. בין מבקרי התערוכה יהיו תלמידים מבתי ספר יסודיים, והמנחים יהיו סטודנטים מהמכללה.

לצפייה בתערוכה:

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים