בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

"בואו נלך אל השמש"

20/10/2010

"באותו ערב אחרון, עם שקיעת השמש האחרונה, נולדה בקייטנה האגדה האחרונה... אולי לא נחזור לוורשה? אולי נסתדר בזוגות, ניקח דגלים, ונצא לדרך? לאן? אל השמש... אלא שאז נשמע צלצול הפעמון הקורא לארוחת הערב והאגדה נותרה בלי סיום..
" יאנוש קורצ'אק

 

"יד לילד" השיק בשנת הלימודים תשע"א פרויקט חינוכי חדש ומרתק בשיתוף עיריית נהריה, שבו ייקחו חלק כל תלמידי כיתות ה' בעיר. מטרות הפרויקט הן יצירת אקלים בית ספרי חיובי, וחיזוק החינוך האישי, הערכים והמורשת, באמצעות מפגש עם פועלו ותפיסתו החינוכית של המחנך הדגול יאנוש קורצ'אק.

 

קורצ'אק ראה בפולין את "ארץ המולדת" ובארץ ישראל את "ארץ התקווה" – הארץ בה ניתן ליצור ילד עברי חדש. שני ביקוריו בארץ, בשנים 1934 ו-1936, היו משמעותיים מאד עבורו, ובאמצעותם ניסה ללמוד על עולמם האמיתי של החלוצים ולהבין את כנות המעשה הציוני.

 

הפרויקט כולל השתלמות הסגל החינוכי, מפגשים בכיתות ושיאו בחוויה ערכית ישראלית במוזיאון "יד לילד". הפעילות בכיתות תזמין את הילדים ליצור אגדות ברוח קורצ'אק - בציור, באיור, בכתיבה, בחומרים פיסוליים רכים, וכיד הדמיון הטובה עליהם.

 

ביד לילד מאמינים כי יצירת שינוי אמיתי היא תהליך חינוכי מתמשך – והפרס האמיתי למשתתפים בתוכנית הוא אקלים בית ספרי חיובי, שבו שותפים, מעורבים ואחראים ציבור התלמידים, הצוות החינוכי והקהילה כולה.

 

תוכניות נהריה תשע"ב  תוכניות נהריה תשע"ב
הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים