בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

חדש ביד לילד

"שם היה לי בית" – עבודות מאוסף בית לוחמי הגטאות

באוסף האמנות של מוזאון בית לוחמי הגטאות שמורים אלפי רישומים ייחודיים, עבודות שמן ופסלים. התערוכה "שָם היה לי בית", העוסקת בבית ובמשפחה, מציגה יצירות מהאוסף מן הימים שלפני, בזמן ולאחר השואה. שֵם התערוכה מתקשר אל המשפט הפותח את תערוכת הקבע "הילד היהודי בשואה" ויוצר רצף בין התערוכות: "הייתי קטנה אז, היה לי בית שָם, הורים ושני אחים גדולים...".
האמנים הם ניצולי שואה, ילידי מדינות אירופה טרם המלחמה ואמנים ארץ-ישראלים.
היצירות שבתערוכה משקפות את המקום החשוב של האמנות ברוח האדם ואת חשיבות הבית והמשפחה.

"וידויו של פרפר"

מיצג תנועה ווידאו המבוסס על יומן ההתבגרות "וידויו של פרפר" מאת יאנוש קורצ'אק. קורצ'אק היה רופא, מחנך וסופר. הוא שילב את שלושת תחומי עיסוקיו בכתיבה בז'אנר ספרותי שיצר, אותו כינה "מחקר מעשייה" – חיבור בין כתיבה מדעית לכתיבה ספרותית.

מופע שירי ערש

מוזאון "יד לילד" יוצא במופע חדש בשם "בואי אימא – שירים לעת ערש".
המופע הוא מסע מוזיקלי המלווה את גלגוליו של שיר הערש היהודי מהגולה ועד לתקומה בארץ ישראל. המופע נקשר לתערוכה חדשה המוצגת בחלל המוזאון –"שם היה לי בית". בתערוכה מוצגות יצירות מאוסף המוזאון והיא ערוכה סביב הנושאים בית ומשפחה, מהזמנים שלפני המלחמה ועד לאחריה.
המופע המרגש מיועד לקהל הרחב ובמיוחד לגמלאים, הנהנים להיזכר בשירי ילדותם.

דיאלוגים של אהבה" במוזאון "יד לילד"

בקיץ התקיימו ב"יד לילד" ימי היערכות לצוותי המורים של בית הספר "אופקים" מראשון לציון ולמורי "קרן קרב" ממחוז צפון. בימים אלה נחשפו המורים לגישה הפדגוגית הייחודית בה מספר צוות המוזאון את סיפור הילד היהודי בשואה ואת סיפורו של יאנוש קורצ'אק.

ביקור ב"יד לילד" של נשות קרן "האופן הפנימי", לציון יום הזיכרון לשואה 2015

מפגש נשות "האופן הפנימי" וגברים מארגון "רוטרי"-נהריה, כ-35 איש, התקיים ביום ראשון, 12.4.2015, ב"יד לילד".
נשות קרן "האופן הפנימי" נוהגות להרים מדי שנה תרומה לפעילות החינוכית ב"יד לילד". גם השנה הביעו רצונן לתרום לפרויקט אמנות שיוצג בתערוכה של יצירות ילדים המבקרים במוזאון ומשתתפים בסדנת האמנות. התערוכה תוצג בכנס הסתיו של אגודת הידידים הישראלית, שבמרכזו יצוין באירוע חגיגי מלאות 20 שנה להקמת "יד לילד".

דרונט בניית אתרים