בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

חדש ביד לילד

דיאלוגים של אהבה" במוזאון "יד לילד"

בקיץ התקיימו ב"יד לילד" ימי היערכות לצוותי המורים של בית הספר "אופקים" מראשון לציון ולמורי "קרן קרב" ממחוז צפון. בימים אלה נחשפו המורים לגישה הפדגוגית הייחודית בה מספר צוות המוזאון את סיפור הילד היהודי בשואה ואת סיפורו של יאנוש קורצ'אק.

מפגש משפחתי ב"יד לילד" לציון יום הולדתו השמונים של ישראל ויזל, חניך בית הילדים בבלנקנזה, ויום הולדתה התשעים של ראומה וייצמן

ביום שישי, 17.4.2015, התקיים מפגש משפחתי ב"יד לילד" לציון יום ההולדת השמונים לישראל ויזל ויום ההולדת התשעים של ראומה. חברים וקרובי משפחה התכנסו בסדנת האמנות של "יד לילד" ושמעו דברים מפי ראומה, ברכות מהמשפחה ונגינת מפוחית על ידי בעל השמחה, ישראל ויזל. בהמשך סיירו בתערוכה "כאן התחילה ילדותי" בהדרכת פוריה ליצ'י, אוצרת התערוכה והרכזת הפדגוגית של "יד לילד". בהמשך צפו בהצגה "אברהמל'ה הילד משמה" ולבסוף ביקרו בתערוכת הקבע "סיפור הילד היהודי בשואה".

ביקור ב"יד לילד" של נשות קרן "האופן הפנימי", לציון יום הזיכרון לשואה 2015

מפגש נשות "האופן הפנימי" וגברים מארגון "רוטרי"-נהריה, כ-35 איש, התקיים ביום ראשון, 12.4.2015, ב"יד לילד".
נשות קרן "האופן הפנימי" נוהגות להרים מדי שנה תרומה לפעילות החינוכית ב"יד לילד". גם השנה הביעו רצונן לתרום לפרויקט אמנות שיוצג בתערוכה של יצירות ילדים המבקרים במוזאון ומשתתפים בסדנת האמנות. התערוכה תוצג בכנס הסתיו של אגודת הידידים הישראלית, שבמרכזו יצוין באירוע חגיגי מלאות 20 שנה להקמת "יד לילד".

פרויקט חידוש עדויות ושדרוג מסכים

הודות לתרומה של אגודת הידידים "יד לילד"-צרפת, נמשך פרויקט המסכים, הכולל הוספת עדויות המתאימות לתפישה המוזאלית והחינוכית שלנו. התחקיר כולל קריאת ספרי עדות רבים, צפייה בסרטי עדות ופנייה לעדים שסיפורם מתאים לצורכינו והם מוכנים להתראיין. הפרויקט כולל גם שדרוג עמדות הצפייה בעדויות, המאפשר בלחיצת כפתור להתחיל את העדות מתחילתה, לעבור לעדות הבאה או להחליף לשפה האנגלית.

עדות חדשה ב"יד לילד": יענקל"ה בן-סירא

אנשי צוות יד לילד" נפגשו עם יענקל'ה בן-סירא, שחקן תאטרון וקולנוע ובדרן, כדי לצלם את עדותו שתוקרן בתערוכת הקבע "הילד היהודי בשואה" באגף "יד לילד" בבית לוחמי הגטאות.

דרונט בניית אתרים