פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מה חדש במחלקת הדרכה וחינוך

החודשים יולי וספטמבר מוקדשים במרכז ההדרכה לעבודה עם משלחות לפולין. תלמידים היוצאים למסע לפולין נדרשים ע"י משרד החינוך ל-40 שעות הכנה למסע. קבוצות רבות בוחרות לבצע חלק ניכר מההכנה במסגרת סמינר של יומיים בבית לוחמי הגטאות. בסמינר מתאפשרת לצוות ולתלמידים שהות אינטנסיבית בה יש התמודדות הן עם חומר לימודי היסטורי רב, דרך דיונים, שיחות וסדנאות שעיקרן התמודדות ולמידה ערכית, והן התמודדות חברתית עם המסגרת שאיתה יסעו לפולין.

בחלק מהסמינרים האחרונים שולבה פעילות ענפה בספרייה, במסגרתה הכינו התלמידים טקסים, כתבו עבודות חקר והרחיבו באופן עצמאי את עולם הידע שלהם. שיתוף הפעולה ההדוק בין מחלקת ההדרכה לספרייה מאפשר לנו להציע לבתי הספר פעילות חקר ייחודית, הזוכה להדים חיוביים מאוד.


  


החל באוגוסט התחלנו להתנסות בפעילות הטאבלטים החדשה, המתמקדת בדמויות מנהיגים בסיפור תנועות הנוער והמרד. התלמידים מקבלים תדרוך קצר ולאחר מכן מתחלקים לזוגות או לשלשות ומתחילים לשוטט בספרייה ובתערוכות השונות באופן עצמאי.
 
 
על אף שהרעיון לווה בהתחלה בחששות כבדים לגבי יכולתם של המבקרים הצעירים להתמודד עם מסדרונותיו המפותלים של הבית, ההתרשמות בפועל היא חיובית מאוד: התלמידים מתעניינים, "שוקעים" בתוך הסיפור, מוצאים את דרכם בתערוכות ומשיחות הסיכום שערכנו נוכחנו לדעת שהם מפיקים תובנות הנוגעות לעוצמת הדילמות איתן התמודד המנהיג, לבסיס הערכי של אותן דמויות ולמידת הרלוונטיות של ערכים אלו להווה.


לעבודת ההדרכה העמוסה אנו מקדישים זמן במרכז ההדרכה גם לתהליך הערכה, שמטרתו לאפשר לנו כצוות להמשיך ללמוד ולהשתפר כדי לספק למבקרים אותנו חוויית ביקור מעניינת, מאתגרת וערכית.


 

הדפסשלח לחבר
Share |