פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

אופיר פז-פינס, יו"ר הועד המנהל

בית לוחמי הגטאות מספר את סיפור השואה מבעד לעיניהם של מייסדיו אשר רובם היו נערים ונערות עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, חניכי תנועות נוער ציוניות עבורם ארץ ישראל הייתה בגדר חלום רחוק. במהלך המלחמה הובילו אנשי תנועות הנוער הציוניות את המרד בגטו ורשה ובגטאות אחרים. משנסתיימה המלחמה נשארו רבים מהם על אדמת אירופה לארגן את שארית הפליטה לקראת עליה לארץ.

 

בית לוחמי הגטאות אשר עובר תמורות משמעותיות בתקופה האחרונה, מתחדש ומשתנה, אך ממשיך לספר את סיפורו של הדור ההוא לקהל מבקרים מגוון באמצעות תערוכות חדשות ומחודשות, ימי עיון איכותיים ופעילות חינוכית  רב-גונית, קבועה ומתמשכת לאורך כל השנה.

 

כהד לצוואתם של המייסדים תעלה בנובמבר תערוכה חדשה ב"יד לילד" בשם "כאן התחילה ילדותי" שתעסוק באיסוף הילדים היהודים אחרי המלחמה ממנזרים, משפחות נוצריות ובתי יתומים - שיקומם והברחתם לארץ ישראל.  הקמת תערוכה זו התאפשרה בזכות תרומה של קרן "יד הנדיב", אגודת הידידים הצרפתית משרד הבריאות וגורמים נוספים. בימים אלו נתקבלה תרומה משמעותית מאוד מתורם בארץ שתאפשר הבאתה של תערוכה נודדת בשם "רפואה הורגת" של מוזיאון השואה בוושינגטון למוזיאון בית לוחמי הגטאות. הבאת התערוכה מתאפשרת בין השאר בזכות מאמציהם של יו"ר אגודת הידידים ד"ר אהוד שפירא ומנכ"לית ה"בית" ד"ר ענת ליבנה.  

על מנת לאפשר המשך פעילות מגוונת וענפה ב"בית" אנו נזקקים לעזרתם של תומכי הבית וידידיו. מאמצים רבים מושקעים על מנת לגייס תמיכה לפעילות המוזיאון מקרנות ומתורמים בארץ ובחו"ל.  

אני רוצה להודות במיוחד לגב' רעיה שטראוס ומר ישי זלמנוביץ על מעורבותם המבורכת בפעילות המוזיאון ולאחל לכולנו, חברי הועד המנהל, חברי אגודת הידידים, עובדי בית לוחמי הגטאות וקהל המבקרים שנה טובה ומוצלחת, שנת התחדשות ועשייה.  

הדפסשלח לחבר
Share |