פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

פעילות חינוכית רבה ומגוונת התקיימה בשנה האחרונה

עשרות-אלפי מבקרים ביקרו השנה בבית לוחמי הגטאות. בין הפעילויות הייחודיות שנערכו השנה בבית לוחמי הגטאות – פעילות לאסירים בשיתוף השב"ס, והדרכות לקבוצות יהודים מהתפוצות שביקרו בישראל לאחר מסע לפולין

הדרכנו השנה עשרות-אלפי מבקרים: תלמידים, חיילים, שוטרים, מורים, גננות, סטודנטים, ארגונים וקבוצות מחו"ל. לכל קבוצה אנו מתאימים את התכנית הייחודית המתאימה לה. התכניות נוגעות בשאלות אנושיות, בבחירות ערכיות שערכו כל בני האדם בימי השואה ובהשלכותיהן עלינו כיום, אחרי שנים כה רבות.

באגף החינוך אנו פועלים בשני מישורים: הדרכה משמעותית לכל קבוצות המבקרים המגיעות למוזאון, ובמקביל -  פיתוח תכנים חדשים, תכניות חדשות ,אטרקטיביות ורלוונטיות לכל גווני הקבוצות והמבקרים.

אנו מנסים כל הזמן לחדש ולהתחדש.

בשנה האחרונה חידשנו את הקשר עם שירות בתי הסוהר וערכנו לקבוצות אסירים פעילות תהליכית על אודות דרכו החינוכית של יאנוש קורצ'אק. הפעילות החלה בלמידה של האסירים בבית הכלא יחד עם קצינות החינוך של השב"ס. שיאו של התהליך התבצע בסיור שערכו בתערוכות בית לוחמי הגטאות.

לאחרונה הדרכנו קבוצות של יהודים מהתפוצות, שהגיעו לסיור בישראל אחרי מסעם לפולין במסגרת "מצעד החיים". סיירנו איתם בתערוכות המוזאון ושוחחנו על המסע הלא-פשוט שערכו בפולין; הובלנו אותם להר הכרמל, ללמוד על "מצדה על הכרמל" ועל 200 ימי החרדה שעבר היישוב היהודי בארץ בימי השואה; שוחחנו על התקומה שלאחר השואה תוך סיור בקיבוץ. הייתה זו למעשה פעילות חווייתית חשובה, שהיוותה חלק מעיבוד המסע שלהם.

בשנה הבאה נציין 70 שנה למרד. מרידות רבות פרצו בשנת 1943 במחנות ובגטאות, במקומות קטנים ונידחים ובמקומות מרכזיים וגדולים. בית לוחמי הגטאות למורשת השואה והמרד הוא המקום הטבעי ללמוד ולשוחח על כך. אנחנו נערכים ומכינים פעילויות רבות בנושאים הקשורים למרד, למנהיגות שהובילה למרד ולהתמודדות האנושית הקשה שהתלוותה להפיכת תנועת הנוער מגוף חינוכי ערכי למחתרת לוחמת.

הדפסשלח לחבר
Share |