פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

מחנכים יהודים מחבר העמים לומדים על השואה בבית לוחמי הגטאות

25/12/2011

סמינר למחנכים יהודים התקיים בבית לוחמי הגטאות בתאריכים 12-6 בדצמבר. השתתפו בו 30 מחנכים מרוסיה, אוקראינה, מולדובה, קזחסטן, גרוזיה, ליטא ולטביה, אנשים העוסקים בחינוך יהודי במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות.

הסמינר הוא פרי יזמה משותפת של בית לוחמי הגטאות, הסוכנות היהודית ו"יד ושם", במימון ועידת התביעות, והוא מתקיים כבר כעשר שנים. הוגה הסמינר ומייסדו היה ד"ר פנחס אגמון ז"ל, שהיה מנהל המחלקה הרוסית בבית לוחמי הגטאות.

תכנית הסמינר כללה היכרות עם תערוכות המוזאון "יהודי הולנד בשואה", "חסידי אומות העולם", "התנגדות יהודית בשואה" ו"בית עדות", מפגש עם אוצרות הארכיון, סדנה בספרייה בנושא "שורשים – עברן של קהילות יהודיות", מפגש עדות עם משה קרבץ, מעובדי ארכיון הבית, שסיפר על ילדותו בגטו קובנה ועל קבוצת הילדים עמם שרד, סדנה על "תנועות הנוער היהודיות בטרם שואה" וסדנה עם אלנה מקרובה על יצירה אמנותית בתקופת השואה כביטוי להתנגדות רוחנית, תוך התמקדות בעבודתה החינוכית של האמנית פרידל דיקר-ברנדייס בגטו טרזין.

כמו כן שמעו המשתתפים את הרצאתו של משה חבה ממכון "שם עולם", סיירו בקיבוץ ולמדו על השינויים העוברים על התנועה הקיבוצית בשנים האחרונות, וכן ביקרו במחנה המעפילים בעתלית.

הסמינר זכה למשובים טובים מאוד:

"הערכות החינוכיות של המוזאון הן מצוינות והכלים הדידקטיים שקיבלנו כאן יסייעו לנו בעבודתנו החינוכית בבתי הספר שלנו". 

"האווירה בסמינר בבית לוחמי הגטאות הייתה תומכת ומכבדת ואפשרה שיח פורה בין המשתתפים. יש פה אווירה של בית ומוכנות להקשיב ולסייע".

"אנחנו מרגישים שהפכנו לידידי המוזאון".

הצלחת הסמינר התאפשרה הודות להובלה מקצועית של צוות הדסק הרוסי במחלקת חו"ל של בית לוחמי הגטאות.

 

 

הדפסשלח לחבר
Share |