פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

המושב ה-67 של פרלמנט נשים התכנס בבית לוחמי הגטאות

19/06/2011

המושב ה-67 של פרלמנט נשים התקיים בבוקר יום שישי, 10 ביוני 2011, באודיטוריום בית לוחמי הגטאות. פרלמנט נשים הוא פורום המתכנס מספר פעמים בשנה, במקומות שונים בארץ, לדיון פמיניסטי וביקורתי על המדיניות השלטת והשיח הציבורי הרווח בישראל.

 

בדיוני המושב ה-67 השתתפו מספר נשים, שהציגו תמונת מצב ועמדות עקרוניות ומקצועיות בנושא נשים במעגל שבין גיל לתעסוקה.

סגן ראש המועצה האזורית מטה אשר, אבי אובנטל, אמר למשתתפות הכנס: "מטה אשר מציבה את קידום מעמד האישה בסדר עדיפות גבוה. את ההישגים והטיפול הרציני בתחום חשוב זה יש לזקוף ליועצת לקידום מעמד האישה במועצה, נילי אלון. היא פועלת במרץ ראוי לציון, אך מבין כל הפעילויות, נראה לי שהמהלך החשוב ביותר, הוא הגדלת שיעור הנשים בהנהגת היישובים ובהנהגת האזור. לטעמי, יש פחות מדי נשים בפורומים של מקבלי ההחלטות ואני מקווה שהדבר ישתנה בשנים הקרובות, הן במישור היישובי והן במליאת המועצה," סיכם אובנטל.

מיכל דגן, מנהלת מרכז מהות החיפאי, המספק מידע והדרכה לנשים בנושא עבודה, הציגה עובדות ומספרים על השפעת גיל ומראה אצל נשים, על אפשרויות התעסוקה שלהן.

ד"ר רבקה נרדי, מטפלת אישית וזוגית, דיברה על ספרה "את לא נראית בכלל".

רג'דה מסאלחה, ראש המרכז הארצי להורים, משפחה וקהילה בחברה הערבית, ממכללת אלקאסמי, דיברה על הגיל והתרבות ועל איך הם משפיעים על קריירה מקצועית של נשים בחברה הערבית.

נרקיס רגב, מזכירת קיבוץ עברון, חברת צוות ההיגוי של מרכז האישה במטה אשר, ענתה על השאלה איך קשורים גיל ומגדר למנהיגות בקיבוץ.

ד"ר מירה רוזן, מנהלת מרפאה לרפואה אסתטית והומאופטית בנהריה, הציגה עמדותיה תחת הכותרת "את לא חייבת, אז למה את עושה את זה?", בהתייחס לטיפולים לשיפור מראה הפנים.

דורית ראובני, זמרת ומורה לפיתוח קול, הנעימה בשיריה המוכרים מזה שנים.

בדיון שהתפתח במסגרת הפרלמנט, היו חילופי דברים נוקבים בשאלה אם טיפולי יופי ואסתטיקה לנשים הם עניין שלילי או חלק מזכות הבחירה של אישה, למען הצלחתה, ביטחונה האישי ושיפור סיכויה בתחומים אישיים ומקצועיים.

 

לחצו כאן לתמונות מהכינוס

הדפסשלח לחבר
Share |