פייסבוק
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
  • חדשות
תרמו לנו
ניוזלטר
ארועים
שמאל עליון גוול
גדול תחתון
הפעילות בסיוע ועידת התביעות

כ-10.000 איש השתתפו באירוע המסורתי של בית לוחמי הגטאות, לנעילת יום הזיכרון לשואה, לגבורה ולמרד

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה תש"ע ננעלו בעצרת המרכזית לנעילת יום השואה בהשתתפות שר החינוך ח"כ גדעון סער, מנכ"ל בית לוחמי הגטאות רמי הוכמן וקהל רב של מעל 10,000 צופים, ביניהם גם חניכי תנועות הנוער, חיילים, ניצולי שואה ובני משפחותיהם. העצרת המוצלחת משכה אליה משפחות ובני נוער מכל רחבי הארץ. כמו בכל שנה, הורגשה נוכחות רבה של חניכי תנועות הנוער

"חובתנו לזכור את לוחמי הגטאות שחרפו נפשם וגילו עוז-נפש שבמדרגות הגבורה אין גבוה ממנו" אמר שר החינוך ח"כ גדעון סער "אנו שזכינו ונולדנו לפלא של מדינה יהודית במולדתנו ההיסטורית; אנו שזכינו להגן על בני עמנו, לשרת בצבא עברי ולהיות מוגנים על ידו – עלינו מוטלת החובה ההיסטורית לשמור על מדינת ישראל ולחזקה, להגן על הקיום הריבוני שלנו ולהבטיח את עתידנו כאן. החיה האנטישמית חיה ונושמת, הסכנה קיימת. רק כוחנו, תבונתנו ושיקול-דעתנו יעמדו לנו למנוע את הרעה. נשבענו "לעולם לא עוד!" – אבל נוכל לקיים את השבועה רק אם נגלה את מסירות הנפש וההתמדה להיאבק על קיום המדינה ולחזקה" קרא השר.
מנכ"ל בית לוחמי הגטאות רמי הוכמן פנה בנאומו בקריאה נרגשת לניצולי השואה "כבנו של פרץ הוכמן, ילד יהודי בגטו ורשה, לוחם מעוטר על ידי צבא פולין במרד הפולני בוורשה- 1944, מעפיל לא חוקי באוניה  "ביריה", אסיר במחנה המעפילים בעתלית ולוחם בחטיבת הנגב בפלמ"ח, ברצוני לומר לכם, באהבה גדולה, כי יש לכם את הזכות להתייצב מול שר ההיסטוריה של עמנו, מול ילדכם, נכדיכם ונינכם ואל מול אזרחי ישראל, זקופי קומה ומלאי גאווה, על עשייתכם רבת השנים. במעשיכם הצבתם מצבת זיכרון ליקירכם ולכל אלה שלא זכו להמשיך בחייהם  חובה על אומתנו לעטוף אֶתכם באהבה גדולה ובהוקרה רבה" אמר הוכמן, שאף שלח את תנחומיו לעם הפולני על מותו הטראגי של הנשיא קצ'ינסקי "אשר היה ידיד ישראל ובעלי רגישות מיוחדת לנושא השואה" לדבריו. 
בתוכנית האמנותית הופיע הזמר הראל סקעת, השחקן והזמר ניצול השואה שמעון ישראלי, אשר גם הדליק משואה במהלך העצרת ולהקת המחול הקיבוצית. לפני העצרת, נחנך בבית לוחמי הגטאות אודיטוריום חדש ע"ש מקסי ליברטי בנוכחות ליברטי ובני משפחתו.
 

 

הדפסשלח לחבר
Share |