בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

כתבו עלינו

"כאן התחילה ילדותי"

מוזיאון "יד לילד" בלוחמי הגטאות מוקדש לסיפור גורלם של הילדים היהודיים בתקופת מלחמת העולם השנייה. התערוכה החדשה בחלל התערוכות המתחלפות משלימה את הביוגרפיה הקולקטיבית ועוסקת בגורלם של הילדים עם סיום המלחמה ולאחריה. הבחירה בנושא זה נועדה להאיר היבטים אנושיים והיסטוריים נוספים שעיצבו את גורלם של הילדים ואינם זוכים לתשומת לב מספקת בתהליכים חינוכיים העוסקים בזיכרון השואה.
15/01/2015 09:00

חגיגת בר מצווה מאוחרת

מוזאון "יד לילד" בבית לוחמי הגטאות מזמין ניצולי שואה שלא זכו לחגוג את בר המצווה שלהם בתקופת השואה, לעשות זאת עכשיו. "מורשת"
29/07/2011

טקס בר מצווה מאוחר לניצולי שואה בבית לוחמי הגטאות

במוזאון הילדים "יד לילד" שבבית לוחמי הגטאות יוצאים בהזמנה לציבור להשתתף ביוזמה מבורכת: ציון משפחתי של טקסי בר מצווה לניצולי שואה אשר לא חגגו בר מצווה. AKKOnet
26/07/2011

בבית לוחמי הגטאות יחגגו בר מצווה מאוחרת לניצולי שואה

במוזאון הילדים "יד לילד" שבבית לוחמי הגטאות, מזמינים ניצולי שואה שלא זכו לחגוג את בר המצווה כראוי, בשל רדיפות הגרמנים, לבוא עם בני משפחותיהם ולציין את קבלת עול המצוות של הנכדים. לצד הטקס החגיגי ישתפו הסבים את בני המשפחה בחוויות שעברו בזמן השואה. אתר "סרוגים"
26/07/2011

ריאיון עם ענת כרמל, מנהלת "יד לילד"

ענת כרמל מדברת ב"רדיו צפון" על היוזמה הייחודית: חגיגת בר מצווה בבית לוחמי הגטאות . "רדיו צפון"
24/07/2011

טקס לציון יום השואה בבית ספר ויצמן

הילדים, שהם דור שלישי ורביעי לשואה, הפגינו ידע רב בנושא. בטקס השתתפה גם קרן חורש מבית לוחמי הגטאות
2/05/2011

ריאיון עם ענת כרמל, מנהלת "יד לילד"

"איך מעבירים את נושא השואה לילדים?". "המקומון - רדיו צפון"
2/05/2011

מודיעין: סיפור ההינצלות בשואה הוצג על הבמה

כדי להינצל מציפורני הנאצים נאלצה לאה פריד, אז ילדה בת חמש, לחיות כנוצרייה במנזר שאליו הוברחה. קורות חייה המצמררים הפכו לאחרונה להצגה המבוססת על ספר שכתבה. בשבוע שעבר, בגיל 74, כשבני משפחתה לצדה, היא צפתה בה בעירה, מודיעין. "קשה לתאר במילים את ההרגשה", סיפרה
2/05/2011

אחרי 57 שנים במזוודה: הציורים מתקופת השואה נחשפים

במשך שנים ארוכות לא ידע איש על קיומן של עבודות רבות פרי ידו של המאייר הנודע, ניצול השואה פאול קור. חיפוש במזוודה שהותיר כשעלה ארצה ב-1948 חשף את זיכרונותיו מהימים ההם, המוצגים כעת. שוחחנו עם אלמנתו. "חדשות 2"
1/05/2011

ערוץ הילדים: תערוכת ציורים של פאול קור

בימים אלה מוצגת במוזאון "יד לילד" תערוכת ציוריו של הצייר פאול קור, שהיה ניצול שואה. ריאיון עם נכדתו, ליהי קורנובסקי. ערוץ הילדים
1/05/2011

"סיפור השואה צריך להיות על הגב של כולנו"

ריאיון עם חווה כהן ממוזאון "יד לילד" שבלוחמי הגטאות, המספרת על הפעילות במקום ועל החוויה האישית שלה במפגש עם הנושא. עלון "עלי גבעה"
29/04/2011

חיים את הזיכרון

ערב יום השואה תשס"א הלכה כתבת "צפון 1" לבית לוחמי הגטאות, מוזאון השואה הראשון בעולם, לשמוע את עדויות הניצולים, ממקימי המוזאון, ואת סיפורי החיים והמוות שמאחורי המוצגים. ביניהם שמעה גם את עדותה של חיה חוברס. "צפון 1"
29/04/2011

עם קצת צניעות, משני הצדדים

לראשונה מגיעים תלמידי בתי ספר חרדיים למוזאון לוחמי הגטאות. הדרך לפריצת הדרך לא הייתה קלה. אנשי המוזאון הקיבוצי הוסיפו תצוגות על חרדים בשואה, ואנשי "מעיין החינוך התורני" התגמשו בדרישות הצניעות מהמדריכות. אבל יותר מכול, שני הצדדים, כולל החוקרים מהמוזאון, למדו שתמונת השואה שלהם אינה היחידה האפשרית. "מקור ראשון - דיוקן"
29/04/2011

תערוכה חדשה בבית לוחמי הגטאות: "חיי בשואה כנער"

בימים אלה מוצגת במוזאון בית לוחמי הגטאות תערוכה חדשה, פרי יצירותיו של הצייר וסופר הילדים ניצול השואה פאול קור. "ישראל היום"
29/04/2011

משחק החיים

בית הכנסת יזמ"ה במודיעין רגיל באירוח מתפללים בחגים ובשבתות, אך השבוע הזדמן לו להפוך לרגע לאולם תיאטרון קטן, כאשר הועלתה בו ההצגה המספרת את סיפור הישרדותה של לאה פריד. "ידיעות מודיעין"
29/04/2011

כתבה בגל"צ: ביקורים ראשונים של תלמידי בתי ספר חרדיים במוזאון לוחמי הגטאות

סיקור כתבתו של אבי כפירי ב"מקור ראשון", על הדיאלוג בין הנהלת "יד לילד" לבתי ספר חרדיים, המאפשר גם לתלמידי המגזר החרדי לבקר במוזאון. "גלי צה"ל - יוצאים לאור"
28/04/2011

תאטרון הזיכרון

העדויות האמיתיות של פליקס, שהסתתר מהנאצים בבור באדמה, ושל נחמה, שניצלה ממוות פעם אחר פעם, הפכו להצגות, כדי שקהל הילדים יוכל להכיר מקרוב את סיפוריהם החשובים. "עולם הילדים"
27/04/2011

קריאה משותפת אמנותית

תלמידי כיתה ט' מ"אורט - עלייה שנייה" בעכו הגיעו למוזאון "יד לילד" להפעלות ולעבודה מעמיקה בנושא המוזיקה בגטאות. אתר הסוכנות היהודית
12/04/2011

החינוך התורני על השואה

שיתוף פעולה ראשון ומיוחד במינו בין בית לוחמי הגטאות לבין רשת "מעיין החינוך התורני" יצא לדרך. בתכנית –השתלמויות מורים בבית וסיורי קבוצות תלמידים במוזאון. מנכ"ל הבית רמי הוכמן: "גילינו רצון אמתי לחיבור חינוכי ולשיתוף פעולה, אנו מברכים על המיזם החדש". אתר Pure Comm
27/02/2011

"בית לוחמי הגטאות" פותח שעריו בפני החינוך התורני

שיתוף פעולה ראשון ומיוחד במינו יצא לדרך בין "בית לוחמי הגטאות" לבין רשת "מעיין החינוך התורני", במסגרתו יתקיימו השתלמויות מורים וסיורי קבוצות תלמידים במוזאון * מנכ"ל הבית, רמי הוכמן: "גילינו רצון אמתי לחיבור חינוכי ולשיתוף פעולה, אנו מברכים על המיזם החדש". אתר "נטוניוז"
Next Page 
דרונט בניית אתרים