בית לוחמי הגטאות
הזמנה
עגלת הקניות שלך ריקה.

יוזמה חדשה במוזיאון "יד לילד": טקס בר מצווה מאוחר לניצולי שואה

טקס בר מצווה לניצולי שואההמוזיאון מזמין את כל המעוניינים, לבוא ולהשתתף בפרויקט בר המצווה המאוחר, המשלב לצד טקס משפחתי גם ביקור מודרך בבית "יד לילד", שבמסגרתו יכול הסב לספר את סיפורו לבני המשפחה 

במוזיאון הילדים "יד לילד" בבית לוחמי הגטאות יצאו לאחרונה ביוזמה חדשה – ציון משפחתי של טקסי בר מצווה לניצולי שואה אשר לא חגגו בר מצווה. היוזמה החלה בעקבות פרויקט אחר של יד לילד, שקיים כבר כעשור, שבמסגרתו מוצעת האפשרות לבני מצווה ולמשפחותיהם לציין את בר המצווה בפרויקט ערכי המציע חיבור ומפגש עם עולמם של בני מצווה שחיו בתקופת השואה.

בעקבות ההיענות הרבה מצד צעירים והוריהם, התקבלה גם פנייה מאב לבן מצווה, אשר אביו (סבו של הנער) הוא ניצול שואה שלא זכה לחגוג את בר המצווה שלו בתקופת השואה. בבית לוחמי הגטאות "הרימו את הכפפה" וקיימו אירוע משותף ומרגש בהשתתפות בני המשפחה וחברי הסב והנכד. בעקבות האירוע המוצלח ולאחר תקופת הכנה, מזמינים אנשי מוזיאון בית לוחמי הגטאות את כל המעוניינים לבוא ולהשתתף בפרויקט בר המצווה, המשלב לצד טקס משפחתי גם ביקור מודרך בבית יד לילד שבמסגרתו יכול הסב לספר את סיפורו לבני המשפחה.

"בר המצווה הוא טקס אישי ומשמעותי שאותו נוהג לחגוג כל נער יהודי באשר הוא", הסבירה ענת כרמל מנהלת מוזיאון "יד לילד" שבבית לוחמי הגטאות, "ניצולי שואה רבים עברו את תקופת מלחמת העולם השנייה כשהם במקום מסתור, רחוקים מקרובי המשפחה שלהם, שחלקם אבדו להם. ניצולים רבים חוו חוויות אלו בהיותם בגיל הנעורים. רבים מהם לא חגגו, ואפילו לא ציינו, את בר המצווה שלהם. גילינו שהצורך הזה קיים, יחד עם הצורך לשתף את בני המשפחה בזיכרונות ובחוויה הקשה, לחלוק ולהעביר את הזיכרון לדורות, ולכן פתחנו את הפרויקט המשפחתי, ואנו מזמינים את כל המעוניין, ניצולי שואה אשר לא זכו לציין את בר המצווה שלהם, נכדיהם ובני משפחותיהם ליצור עימנו קשר ולערוך יחד טקס מאוחר, אירוע ערכי ומיוחד להשלמת חוויה שהוחמצה".

לפרויקט פעילויות לבר המצווה של "יד לילד"»

כתבו עלינו:
תכנית טקס בר המצווה המאוחר במוזיאון לוחמי הגטאות בתקשורת

"חגיגת בר מצווה מאוחרת" (מורשת")» 
"טקס בר מצווה מאוחר לניצולי שואה בבית לוחמי הגטאות" (ACCOnet)»

"בבית לוחמי הגטאות יחגגו בר מצווה מאוחרת לניצולי שואה" ("סרוגים")»

ריאיון עם ענת כרמל, מנהלת יד לילד, על היוזמה הייחודית - חגיגת בר מצווה בבית לוחמי הגטאות ("רדיו צפון")»

הדפסשלח לחבר
Share |
דרונט בניית אתרים